İşitme Cihazını İPhone İle Eşleme​

İşitme Cihazını İPhone İle Eşleme​

İşitme cihazını iPhone ile eşleme​


İşitme cihazlarınız Ayarlar 

 > Erişilebilirlik > İşitme Cihazları bölümünde listelenmiyorsa onları iPhone ile eşlemeniz gerekir.

 1. İşitme cihazlarınızın pil bölmesi kapağını açın.
 2. iPhone’da Ayarlar > Bluetooth bölümüne gidin, sonra Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.
 3. Ayarlar > Erişilebilirlik > İşitme Cihazları bölümüne gidin.
 4. İşitme cihazlarınızın pil bölmesi kapağını kapatın.
 5. İşitme cihazlarınızın adı MFI İşitme Cihazlarının altında göründüğünde (birkaç dakika sürebilir), adlara dokunun ve eşleme isteklerine yanıt verin.
  Eşleme işlemi 60 saniye sürebilir; eşleme bitinceye dek ses yayını yapmaya veya işitme cihazlarını başka bir şekilde kullanmaya çalışmayın. Eşleme işlemi bittiğinde bir dizi bip sesi ile bir sinyal sesi duyarsınız ve Aygıtlar listesindeki işitme cihazlarının yanında bir onay işareti görünür.

Aygıtlarınızı yalnızca bir kez eşlemeniz gerekir (işitme uzmanınız bunu sizin için yapabilir). Bundan sonra, işitme cihazlarınız açıldığında iPhone’a otomatik olarak yeniden bağlanır.

Ayarları düzenleme ve işitme cihazlarınızın durumunu görüntüleme​

 • Ayarlar’da: Ayarlar 
   > Erişilebilirlik > İşitme Cihazları > MFi İşitme Cihazları bölümüne gidin.
 • Erişilebilirlik kestirmelerini kullanma: iPhone’da erişilebilirlik kestirmelerini kullanma konusuna bakın.
 • Kilitli ekranda: Ayarlar > Erişilebilirlik > İşitme Cihazları > MFi İşitme Cihazları bölümüne gidin, sonra Kilitli Ekranda Denetim’i açın. Kilitli ekranda şunları yapabilirsiniz:
  • Pil durumunu denetleyin.
  • Çevre mikrofon ses yüksekliğini ve dengesini ayarlayın.
  • Yayımlanan sesi hangi işitme cihazının (sol, sağ veya her ikisi) alacağını seçin.
  • Canlı dinlemeyi denetleyin.
  • İşitme cihazına arama sesinin mi yoksa ortam sesinin mi yönlendirileceğini seçin.
  • İşitme cihazından zil seslerinin çalınmasını seçin.

İşitme cihazlarınızı birden fazla aygıtla kullanma​

İşitme cihazlarınızı birden fazla aygıtla eşlerseniz (örneğin hem iPhone hem de iPad ile) işitme cihazlarınızın bağlantısı ses üreten bir işlem yaptığınız aygıta veya telefon aramasının geldiği iPhone’a otomatik olarak geçer.
Aygıtlardan birindeki işitme cihazı ayarlarında yaptığınız değişiklikler diğer aygıtınıza otomatik olarak gönderilir.

 1. Aygıtlarınızın tümünde Apple kimliği ile giriş yapın.
 2. Aygıtların tümünü aynı Wi-Fi ağına bağlayın.

İşitme Cihazı Uyumluluğu’nu açma​

İşitme Cihazı Uyumluluğu, bazı işitme cihazı modelleriyle paraziti azaltabilir ve ses kalitesini artırabilir.

 1. Ayarlar 
   > Erişilebilirlik > İşitme Cihazları bölümüne gidin.
 2. İşitme Cihazı Uyumluluğu’nu açın.

FCC işitme cihazı uyumluluğu yönetmeliği, belirli telefonların ANSI (Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü) C63.19 işitme cihazı uyumluluğu standartlarına göre test edilip derecelendirilmesini gerektirir.
İşitme cihazı uyumluluğu için olan ANSI standardı iki tür derecelendirme içerir:

 • M: Elektromanyetik modda çalışmayan işitme cihazları ile akustik kuplajı etkinleştirmek amacıyla azaltılmış radyo frekansı paraziti için

 • T: Elektromanyetik modda çalışan işitme cihazları ile endüktif kuplaj için

Bu derecelendirmeler, dördün en uyumlu anlamına geldiği bir ile dört arasındaki bir ölçekte verilir. Bir telefon, akustik kuplaj için M3 veya M4 ve endüktif kuplaj için T3 veya T4 derecelendirmesine sahipse FCC gereksinimlerine göre işitme cihazı uyumlu kabul edilir.

iPhone işitme cihazı uyumluluğu derecelendirmeleri için, iPhone için İşitme Cihazı Uyumluluğu (HAC) gereksinimleri hakkında başlıklı Apple Destek makalesine bakın.
İşitme cihazı uyumluluğu derecelendirmeleri, belirli bir işitme cihazının belirli bir telefonla iyi çalışacağını garantilemez. Bazı işitme cihazları, işitme cihazı uyumluluğu için FCC gereksinimlerini karşılamayan telefonlarla iyi çalışabilir. Belirli bir işitme cihazının belirli bir telefonla iyi çalışacağından emin olmak istiyorsanız satın almadan önce bunları birlikte kullanın.
Bu telefon kullandığı kablosuz iletişim teknolojilerinden bazıları için işitme cihazı ile kullanım açısından test edildi ve derecelendirildi. Ancak, bu telefon ile kullanılan ve işitme cihazları ile kullanım için henüz test edilmemiş daha yeni kablosuz iletişim teknolojileri olabilir. Parazit duyup duymadığınızı belirlemek için işitme cihazınızı veya biyonik kulak (koklear implant) aracınızı kullanarak bu telefonun farklı özelliklerini ayrıntılı bir şekilde ve farklı yerlerde denemeniz çok önemlidir. İşitme cihazı uyumluluğu hakkında bilgi için servis sağlayıcınıza veya bu telefonun üreticisine danışın. İade veya değiştirme politikaları hakkında sorularınız varsa servis sağlayıcınıza veya telefon satıcınıza danışın.