2021 İşitme Teknolojisi Yenilikçi Ödülleri - Başvuru Çağrısı

2021 İşitme Teknolojisi Yenilikçi Ödülleri - Başvuru Çağrısı

Hearing Health & Technology Matters (HHTM), ikinci yıllık İşitme Teknolojisi Yenilikçi Ödülleri™ için başvuru çağrısını duyuruyor .

HHTM, yıllık ödül programı aracılığıyla, işitme endüstrisindeki teknolojik yeniliği ve başarıyı onurlandırıyor. 

Bu yılki ödüller yedi kategoride verilecek: 

 1. İşitme Cihazları
 2. Kişisel Dinleme Cihazları
 3. Yardımcı Teknoloji ve Yazılım
 4. Hizmet Sunumu
 5. ekipman
 6. İşitme İmplantları
 7. terapötikler

 

Oylama ve Ödüller

Başvuru süresinin kapanmasının ardından, adaylar Eylül ayında halk oylamasına sunulacak. Oylama 2 haftalık bir süre boyunca açık olacak ve her bir alt kategoride en çok oyu alan başvurular kazanan ilan edilecek.  

Genel "Yılın Yenilikçisi" kazananı, aşağıdaki kriterlere göre tanınmayı en çok hak eden başvuruyu kazananlar arasından belirleyecek olan yüksek nitelikli jürilerden oluşan uluslararası bir panel tarafından belirlenecektir:

 • Yenilik – Edinilmiş işitme kaybının habilitasyonuna, tedavisine ve verilmesine yönelik yeni düşünceyi temsil eden teknoloji.
 • Etkinlik – Önceki teknoloji nesillerinin sınırlamalarını en iyi şekilde ele alan teknolojik gelişmeler
 • Verimlilik – İşitme cihazı ile son kullanıcı arasındaki mesafeyi en iyi kapatan gelişmeler
 • Fayda – Son kullanıcı ve/veya uygulayıcı tarafından daha fazla kullanım kolaylığı sağlayan yenilik

Kazananlar Ekim ayında açıklanacak. Kategori kazananları belirlenecek ve “Yılın Yenilikçisi” ödülünün sahibi, 25-27 Ekim 2021 tarihlerinde Portland, Oregon'da gerçekleştirilecek olan Academy of Doctors of Odyoloji (ADA) AuDacity 202 1 sırasında açıklanacak.  

Odyoloji Doktorları Akademisi yönetici direktörü Stephanie Czuhajewski, “İşitme Teknolojisi Yenilikçisi Ödülleri, işitme endüstrisinde çığır açan çözümleri takdir ediyor” dedi ve “HHTM'nin AuDacity 2021, Odyoloji Başıbozuk!"

 

Etki Yaratmak

Açılış yılında, HHTM ödül programı aracılığıyla Amerika İşitme Kaybı Derneği ( HLAA ) için başarıyla 4.000 doların üzerinde bağış topladı.

2021 için kuruluş, bu yılki programdan elde edilen gelirlerle kar amacı gütmeyen iki grubu destekleyerek etkisini ikiye katlamayı umuyor: HLAA ve İşitme Sağlığı Vakfı.

“60 yılı aşkın bir süredir İşitme Sağlığı Vakfı'nın (HHF) temel bilim araştırmaları, işitme kaybı olan milyonlarca kişinin yaşam kalitesini iyileştirmek için işitsel tedavideki en önemli teknolojik gelişmelerin birçoğunu bilgilendirdi. Bu nedenle, HHTM yarışmasının şüphesiz getireceği yenilikleri derinden takdir ediyoruz ve gelecek vaat eden işitme ve denge araştırmalarına yönelik tüm cömert gelirleri akıllıca uygulayacağız.”

 

Gönderiler

Ürünlerini ödül programına göndermekle ilgilenen firmalar ürünlerini buradan gönderebilirler . Ürün gönderimleri için son tarih 21 Temmuz 2021'dir.

 

İşitme Teknolojisi Yenilikçi Ödülleri Hakkında

Hearing Technology Innovator Awards TM , işitme endüstrisindeki yenilikleri tanımak ve kutlamak için tasarlanmış uluslararası bir ödül programıdır. https://hearinghealthmatters.org/hearing-technology-innovator-awards/ adresinde daha fazla bilgi edinin.

 

HHTM hakkında

Hearing Health & Technology Matters (HHTM), işitme kaybını önemseyen herkese zamanında bilgi ve canlı bilgiler sağlar. Okuyucular ve katkıda bulunanlar, uygulayıcılar, araştırmacılar, üreticiler, eğitimciler ve daha da önemlisi, işitme kaybı olan tüketiciler ve onları sevenler dahil olmak üzere işitme alanının birçok sektöründen gelmektedir. Tüm bu grupları dahil ederek, onları sıklıkla ayıran bilgi boşluklarını kapatmayı umuyoruz. 

KAYNAK: hearinghealthmatters.org