2021 TV için En İyi Kablosuz Kulaklıklar

2021 TV için En İyi Kablosuz Kulaklıklar

İşitme sorunları, arkadaşlarınız ve ailenizle TV izlemeyi zorlaştırabilir. Başkalarının “rahat bir ses” olarak düşündüğü şey, önemli diyalogları duymanız için çok yumuşak olabilir. Öte yandan, işitme kaybınızı telafi etmek için TV'yi açarsanız, diğer herkes için çok yüksek olabilir.

İşitme kaybı olan kişilerin başkalarını rahatsız etmeden TV keyfini çıkarmasına yardımcı olmak için birçok şirket TV için kablosuz kulaklıklar geliştirdi. Bu araçlar, TV sesini doğrudan kulaklarınıza ileterek kolaylık, rahatlık ve kaliteli ses sağlarken diğer izleyiciler için TV'nin hoparlörlerini kullanmaya devam eder.

Bu kılavuzda, şu anda piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan bazılarına bakacağız. Seçtiğiniz kulaklığı satın alırken bilinçli bir karar verebilmeniz için her bir kulaklığın özelliklerini, özelliklerini ve fiyatını gözden geçireceğiz.

TV İzlemek İçin En İyi Kablosuz Kulaklıklar

İşitme engelli bireylerin TV, film ve diğer eğlence türlerinin keyfini sonuna kadar çıkarmasına yardımcı olacak çok çeşitli kablosuz kulaklıklar bulunmaktadır. Ama hangi cihaz sizin için en iyisidir? Bu bölümde, TV izlemek için en iyi 4 kablosuz kulaklığı tartışacağız.

1. TV Kulakları Dijital TV Kulaklık Sistemi

TVE_600x600_Original.jpg

Görüntü Kaynağı: TVEars.com

Fiyat: $169.95

TV Ears, işitme kaybı olan kişilerin TV izleme biçiminde devrim yarattı ve TV dinleme cihazları için ABD'de en çok satan markadır.

TV Ears cihazı, TV'nin ses seviyesinden bağımsız olarak çalışan kulaklıktaki ses seviyesini ayarlamanıza olanak tanır. Bu, aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte televizyon izleyebileceğiniz ve herkesin rahat bir ses seviyesinde dinleyebileceği anlamına gelir. Bir başka heyecan verici TV Kulak özelliği, cihazın arka plan gürültüsünü anında ortadan kaldıran ve televizyondaki diyalogları netleştiren Voice Clarifying Circuitry® özelliğidir.

TV Kulakları, sesi TV'den kulaklığa iletmek için radyo veya Bluetooth yerine kızılötesi teknolojisini kullanır, böylece telefon veya kalp pillerinizi etkilemez. Kulaklık, çok çeşitli televizyonlarla çalışır ve hem dijital (PCM, Dolby ve SRS) hem de analog (RCA, optik ve koaksiyel ses çıkışı) bağlantıya sahiptir.

2. Sennheiser RS ​​175-U Kablosuz Kulaklık Sistemi

Tanımsız

Resim Kaynağı: en-us.sennheiser.com

Fiyat: 199,95 $

Sennheiser, kulaklıktan mikrofona kadar ses ekipmanları alanında saygın bir isimdir. Sennheiser RS ​​175-U kablosuz kulaklıklar, Sennheiser ile elektroakustik ve ses mühendisliğinde uygulamalı araştırmalar yapan Fraunhofer Dijital Medya Teknolojisi Enstitüsü (IDMT) arasındaki işbirliğinin sonucudur.

En iyi deneyim için RS 175-U, zengin ses üreten yüksek kaliteli dönüştürücülerle birlikte gelir. Ayrıca, ayarlarınızı ve dinleme modlarınızı değiştirmenize olanak tanır: 7 ses profili ve sol/sağ kulak ses ayarı arasından seçim yapabilirsiniz. "Müzik modu" en iyi korunmuş sesi sunarken "konuşma modu" arka plan gürültüsünü azaltır. Kulaklığın ergonomik tasarımı sayesinde uzun süreli dinleme kulaklarınıza zarar vermez.

Hem TV'den hem de RS 175-U kulaklıktan aynı anda ses almak mümkün olsa da TV Ears kadar kolay değil. Bunu yapmak için, hoparlörlerin ve ses çıkış jaklarının bağımsız çalışmasına izin veren bir set üstü kutunuz (örneğin bir kablo kutusu, DVR, vb.) veya bir TV'niz olmalıdır.

3. Avantree HT280

Tanımsız

Resim Kaynağı: avantree.com

Fiyat: 99,99 $

Avantree HT280 kablosuz kulaklık, ortalama bir kullanıcı için mükemmel bir seçimdir, ancak kaliteden ödün vermez. HT280'i öne çıkaran şey yüksek ses seviyesidir: Cihaz, diğer TV kulaklığı alternatiflerinden yüzde 30'a kadar daha yüksek seslere izin verir.

HT280'in otomatik bağlantı özelliği, herkesin, hatta teknolojik açıdan en okuma yazma bilmeyenlerin bile, onu hızlı bir şekilde kullanmaya başlamasını sağlar. Ayrıca RCA, AUX ve optik kablolar aracılığıyla bilgisayarlar ve diğer cihazlarla bağlantı kurulmasına olanak tanır.

HT280'in diğer özellikleri arasında 12 saatlik pil ömrü, 100 fit dinleme aralığı ve 2,4 GHz kablosuz teknolojisi bulunur.

4. MDHearing QuietTV Kablosuz Kulaklık

ProductShots-WMT-QTV-Features.jpg

Fiyat: $149,99

Bu listedeki diğer şirketlerin aksine, MDHearing öncelikle bir işitme cihazı sağlayıcısıdır. Bir KBB (kulak, burun, boğaz) doktoru tarafından kurulan ve on yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren MDHearing, FDA tescilli, uygun fiyatlı işitme cihazlarıyla 500.000'den fazla işitme kaybı olan kişinin yaşam kalitelerini yeniden kazanmasına yardımcı oldu.

Odyologlar ve işitme uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından desteklenen MDHearing, artık uzmanlığını TV için kablosuz kulaklıklar alanına getirdi. Doktorlar tarafından tasarlanan MDHearing'in QuietTV Kablosuz Kulaklıkları, gelişmiş ses netleştirici amplifikasyon teknolojisi ile net ve net ses sunar. QuietTV cihazının ses seviyesi TV sesinden bağımsız olarak ayarlanabilir ve size TV izleme deneyiminizi kişiselleştirmek için en üst düzeyde güç sağlar.

QuietTV, kablosuz radyo teknolojisini kullanır ve ses çıkışı olan tüm TV'lerle uyumludur. Ayrıca QuietTV'nin şarj edilebilir pili, bir programın veya filmin ortasında pili değiştirme endişesi duymadan saatlerce TV izlemenin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Sadece 149,99 ABD Doları olan QuietTV kulaklıklar, bu listedeki diğer kablosuz kulaklıklarla rekabetçi fiyatlar sunar. Sadece 199,99 $ karşılığında bir çift QuietTV cihazı (siz ve sevdiğiniz biri veya arkadaşınız için) satın alarak büyük indirimler elde edebilirsiniz.

QuietTV, birlikte verilen ses kabloları ve kulağınızın içine kolayca sığan esnek kulaklık başlıklarıyla kullanıcı dostu ve rahatlığa öncelik verecek şekilde tasarlanmıştır. Yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar, MDHearingAid'in 45 günlük para iade garantisinden ve ABD merkezli ücretsiz ömür boyu desteğinden yararlanabilir.

TV için Kablosuz Kulaklık SSS

S. Kablosuz TV kulaklıkları kimler içindir?

C. Kablosuz TV kulaklıkları, televizyonu olan ve ses seviyesi konusunda dikkatli olması gereken herkes tarafından kullanılabilir; oyuncular, uyuyan bebekleri olan ebeveynler, gürültülü oda arkadaşları olan öğrenciler. Bununla birlikte, TV kulaklıkları, en sevdikleri programları ve filmleri anlamada sorun yaşayan yaşlılar veya işitme güçlüğü çekenler için son derece kullanışlıdır.

Kablosuz kulaklıklar, TV hoparlörlerinizin sesini artırmadan TV programlarınızı ve filmlerinizi daha yüksek bir ses seviyesinde izlemenizi sağlar. Ayrıca kablosuz kulaklıklar sesi Bluetooth veya radyo gibi teknolojilerle ilettiği için (kabloyla bağlanmak yerine) odanın her yerinden izleyebilirsiniz.

S. Kulaklıktan ve TV'den aynı anda ses alabilir miyim?

C. İşitme bozuklukları sizi sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmekten alıkoymamalıdır. Ancak, siz ve arkadaşlarınız ve aileniz, kulaklıklardan ve TV hoparlörlerinden farklı TV ses seviyeleri tercih edebilirsiniz.

İyi haber şu ki, kablosuz kulaklıklar hem kulaklıktan hem de TV'den ses aktarımına izin veriyor. Siz kulaklığınızın ses seviyesini kontrol ederken, diğer kişiler TV sesini rahat bir ses seviyesinde dinleyebilir. Ancak, bazı cihazların kurulumu diğerlerinden daha kolaydır, bu nedenle kablosuz kulaklık satın alırken ödevinizi yaptığınızdan emin olun .

S. Kulaklık sesi TV'nin biraz gerisindeyse ne yapmalıyım?

A. Kablosuz kulaklığınızdan gelen ses bazen TV sesinin biraz gerisinde olabilir. Gecikmenin nedeni, sinyali iletmek için kullanılan teknolojiye bağlı olabilir:

 • Kızılötesi teknolojisini kullanıyorsanız , cihazlar arasındaki engelleri kaldırmayı deneyin.
 • Bluetooth ile kulaklığı doğrudan TV yerine DVD oynatıcı gibi bileşenlere bağlamayı deneyebilirsiniz.

S. Kablosuz kulaklığım aniden çalışmayı bıraktığında ne yapmalıyım?

A. Y bizim kablosuz kulaklık, zaman zaman tecrübe iç hataları çalışma bırakmalarına neden olur edebilirsiniz. Vericinin bağlantısını kesmeyi ve ardından pilleri çıkarmayı deneyin. Cihazı yaklaşık 15 dakika bekletin, ardından yeniden bağlayın ve tekrar kurun. Bu işe yaramazsa, müşteri desteğiyle iletişime geçin .

Çözüm

TV için en iyi kablosuz kulaklığı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Son kararınızı vermeden önce aşağıdaki ayrıntıları düşünün (ve hangilerinin sizin için en önemli olduğunu değerlendirin):

 • TV türünüz için destek
 • Kablosuz teknoloji (kızılötesi, Bluetooth, radyo vb.)
 • Menzil
 • Ses kalitesi
 • Konfor
 • Gelişmiş özellikler
 • Pil ömrü
 • Fiyat
 • Garanti
 • Müşteri desteği

Kaynak: mdhearingaid.com