ABD İşitme Cihazı Satışları 2020'de %18 Düştü

ABD İşitme Cihazı Satışları 2020'de %18 Düştü

Umut verici bir üçüncü çeyreğin ardından, 2020'nin dördüncü çeyreği (2020 4. Çeyrek), Covid-19 vakalarının bölgesel olarak yeniden canlanması ve sokağa çıkma yasağı genel satışları %7,5 oranında düşürdüğü için işitme cihazı dağıtımı için beklenenden daha kötüydü. gelecekteki tüm satış grafiklerinde tanımlamak için ( Şekil 1 ). Göre Sanayii Derneği İşitme (SED) istatistikleri, toplam ABD net işitme cihazı satışları 2020 yılında% 14.2 azalma ve ABD Gazi İşleri Bakanlığı yaşandığı özel / ticari sektörle 3470000 birimleri,% 18,0 azalma, (VA ulaştı ) %34,0 düşüş.

Dördüncü çeyrekte, işitme cihazlarının ticari birim satışları, 2019'un 4. çeyreğine kıyasla %5,9 düştü. Bunu , aynı dönemde ticari satışların nominal olarak geçen yılın satışlarını (% 0,46 artış) aştığı üçüncü çeyrekte bir toparlanma izledi . Bu nedenle, ilk pandemi kilitlenmelerinin neden olduğu son derece sıkıntılı bir ikinci çeyreğin ardından üçüncü çeyrek, ticari birim satışlarında %52,5'lik bir düşüşe ve VA dağıtımının neredeyse tamamen kesilmesine (-83,4) neden olan son derece sıkıntılı bir ikinci çeyreğin ardından güçlü bir toparlanma olarak görüldü. %58,6'lık genel bir ikinci çeyrek düşüşü. VA satışları 4. çeyrekte daha iyi olmasına rağmen, VA'daki dağıtım faaliyeti, muhtemelen VA'nın benzersiz hasta demografisi, özel bakım öncelikleri ve tesislerinin kurulumu nedeniyle daha yavaş toparlandı.

2016'dan 2020'ye ABD İşitme Cihazı Birimi Satışları
Şekil 1. Amerika Birleşik Devletleri'nde 2016'dan 2020'ye kadar olan net işitme cihazı satışları, ticari/özel pazar maviyle ve Department of Veterans Affairs (VA) kırmızıyla ve her biri için ilgili üç aylık kazanç/kayıplarla gösterilmiştir. Her yıl için genel üç aylık ve yıllık birim satış kazançları/kayıpları şeklin üst kısmında gösterilmektedir. Kaynak: Hearing Industries Assn (HIA).

Şekil 1'de bakarken, satış Düşüşü Q2 2020 ana hikaye anlatır İnceleme İşitme ‘ın  Covid-19 Etki Araştırması 1. Mart 19-24 tarihleri arasında yapılan, birçok uygulamalar olduğunu gösterdi  kapılarını kapatmaya ve muhtemelen sonraki birim satış güçlü (>%10) Ocak ve Şubat satışlarının ardından Mart ayında yaklaşık %25 düştü. Nisan çok daha kötüydü . İK  Covid-19 Etki Araştırması 2. Nisan 9-17 den yapılan, bu az üçte birinin özel ve perakende uygulamaların fiziksel olarak hasta görmek gösterdi ve birim satış -85% aralığında bir yere daldı. Ancak Mayıs ayına kadar, Covid-19 Etki Anketi #3'e katılanların dörtte üçü (%74,8)  düzenli çalışma saatlerine uyan ofisler (%38,2) ve ölçek küçültülmüş veya azaltılmış personel (%36,6) arasında eşit bir ayrımla, hastaları fiziksel olarak gördüklerini söyledi. Haziran ayına kadar, bazı uygulamalar, üçüncü çeyrek boyunca ve Ekim ayı boyunca her bölge bir Covid-19 “sıcak noktası” olarak sırasını aldığından, ara sıra devam eden satışlarda bir geri dönüş görüyordu.

İşitme İnceleme , Q4 yardım satışları işitme varılacağı konusunda oldukça iyimser olmuştu tahmin 2020 toplam birim satış son verecek “Bir COVID-19 vaka sayılarında önemli tırmanması, büyük toplumsal huzursuzluk veya başka öngörülemeyen felaketi engelleme” erken Ekim ayında 2019'a kıyasla -%16 arttı. Ne yazık ki, pandeminin "ikinci dalgası" ve ardından gelen karantinalar ve/veya tüketici uyarısı, toplamda %-18'e (-14% ticari pazar; -%34 VA) düştü. 2019'daki 4,23 milyona kıyasla 3,47 milyon adet.  

2020 ve 2019'da eyalet bazında işitme cihazı satışları
Şekil 2. 2020'de ticari pazar için eyalet bazında işitme cihazı satış yüzdesi kayıpları (2019'a kıyasla). Kaynak: SED

Eyalet/bölge ve pazarlara göre işitme cihazı satışları. SED istatistiklerine göre, 2020 yılında hiçbir devlet satışlarda gerilemeden kaçınmadı ( Şekil 2 ). En kötü etkilenenler arasında Alaska (birim satışlarda -%26,9 düşüş), Orta Atlantik eyaletleri New Jersey (-22,9) ve Pennsylvania (%-18,6), Maryland (-21.1), Hawaii (-%20,5) yer aldı. ), Michigan (%-20.1), Virginia (%-19.3) ve Batı Virginia (%-18.5), Kaliforniya (%-17.9), Teksas (%-17.2) ve Washington eyaleti (%16.8). Genel olarak, Ortabatı ve Dağ eyaletleri işitme cihazı satışlarında en az olumsuz etkiyi gördü; Minnesota (-%1.8) ve Colorado (%-2.9) ile Alabama (%-1.0) çoğunlukla zarar görmeden geçti. birim satış kayıpları

Medicaid, 2020'de 196.000 üniteyi veya ABD'de dağıtılan tüm işitme cihazlarının %5.6'sını oluştururken (2019'da %5.4'ten hafif bir artış), VA 533.000 üniteyi veya tüm ABD işitme cihazlarının %15,4'ünü (19.1'den keskin bir düşüşle) dağıttı. 2019'da %).

2020'de işitme cihazı stilleri
Şekil 3. 2020'deki işitme cihazı stilleri (ticari ve VA satışları). Kaynak: SED

2020'de işitme cihazı stilleri. 2020'de işitme cihazı stilleri önceki yıla göre çok az değişti ( Şekil 3 ). Tüm pazar için (özel + VA), kanal içi alıcı (RIC) ve kulak içi alıcı (RITE) tipi işitme cihazları, tüm işitme duyusunun neredeyse 4'ü 5'inde (%79) oluşturuyordu. 2020'de Amerika Birleşik Devletleri'nde dağıtılan yardımlar, 2019'a göre yalnızca nominal olarak arttı (%78). Geleneksel BTE'ler, dağıtılan işitme cihazlarının %8'ini oluşturuyordu, önceki yıla göre yüzde 2 puanlık bir düşüş. Dolayısıyla, birlikte ele alındığında, BTE'ler pazarın %87'sini oluştururken ITE'ler yalnızca %13'ünü oluşturur: kanal içi (ITC) işitme cihazları %5'i, tam kabuk ve yarım kabuk ITE'leri (FS/HS ITE) oluşturur. %5, tamamen kanal içi ve kanal içi görünmez (CIC/IIC) yardımcılar toplam pazarın %3'ünü oluşturuyordu.

“Pandemi sonrası”na doğru ilerliyoruz. Bu yıla bakıldığında, çoğu endüstri piyasası analisti ve uzmanı 2021'de işitme cihazı satışlarında sağlıklı bir toparlanma öngörüyor - ancak bu büyük ölçüde aşının ne kadar hızlı (özellikle yaşlılar için) kullanıma sunulabileceğine ve ekonominin toparlanmasına bağlı. Bununla birlikte, 2020'nin üçüncü çeyreği, satışlardaki toparlanmada "yanlış bir başlangıç" olarak görülebilirse, dağıtım ofislerinin pandeminin kademeli olarak sona ermesinden ve talebin bastırılmasından sonra, umarım ilk çeyrekte başlaması muhtemel görünüyor. Şekil 4 , 2008'deki Büyük Durgunluk'tan geçen yıla kadar yıllık ortalama %5,3 oranında işitme cihazı satış büyümesinin güçlü olduğunu göstermektedir.

2007'den 2020'ye kadar işitme cihazı satışları
Şekil 4. Özel/ticari sektör mavi olarak ve VA'da dağıtım faaliyeti kırmızı ile gösterilen 2007'den 2020'ye kadar üç aylık işitme cihazı net birim satışları. Yıl sonu kazançları/kayıpları en üstte görüntülenir. Durgunluk dönemleri, x ekseninde yılların üzerindeki sarı bloklarla gösterilir. Kaynak: HIA.
1979'dan 2020'ye ekonomik durgunlukla birlikte tarihi işitme cihazı satışları
Şekil 5. Ticari/özel pazar mavi ile ve Gazi İşleri Bakanlığı (VA) kırmızı ile gösterilen 1979'dan 2020'ye kadar yıllık net işitme cihazı satışları. Durgunluk dönemleri altta sarı renkle gösterilmiştir. Kaynak: SED ve İşitme İncelemesi .

Daha da uzun bir görünüm ( Şekil 5 ), üçüncü taraf ödeyenler , Big Box ve yaklaşan yeni OTC sınıfı amplifikasyon cihazlarının neden olduğu aksamalara rağmen, işitme cihazı paydaşları için heyecanlanacak çok şey olduğunu gösteriyor. Pazar, yaşlanan nüfustan, daha iyi işitme ve bunun biliş ve genel sağlık üzerindeki potansiyel etkileri konusunda artan farkındalıktan ve cep telefonu uyumluluğu, LE Bluetooth akışı, uzaktan programlama, AI sistemleri, atalet sensörleri/fitness takibi, şarj edilebilirlik gibi yeni teknolojilerden yararlanıyor. vb.

2020'den çıkarılan dersler? Daha önce sunulan rağmen delil işitme sektöründe pek çok sektörde (bkz daha durgunluk karşı daha dirençli olduğunu nasıl Şekil 4 ), bizim endüstridir bir dezavantajı olabileceğini çıkıyor benzersiz savunmasız başka o yaşlı yetişkin caydırmak salgınlara ve muhtemelen bir şey evlerinden dışarı çıkmaktan (örneğin, uzun süreli hava olayları, vb.) Nisan satışları (-%85 olarak tahmin ediliyor), perakende giyim ve aksesuar endüstrisi gibi yalnızca en çok maruz kalan pazarlarda görülen neredeyse aynı düşük seviyelere düştü. Sektörümüzde, ilk kez işitme cihazı satın alma yaşı (65+ yaş) nedeniyle (Covid-19'dan en çok etkilenen ve en fazla risk altında olan kişiler), Covid-19 bulaşmasını çevreleyen ilk kafa karışıklığı ve korkuyla birleşiyor. , pandemi yalnızca çevrimiçi amplifikasyon cihazlarının üreticilerine fayda sağladı. Bu pazar segmentinde yer alan uzmanlarla yapılan görüşmelerde, PSAP ve çevrimiçi işitme cihazı üreticileri muhtemelen %15-20 aralığında birim kazanımlar gördüler. Bu genişlemenin en önemli örneklerinden biri , halka arzının Ekim ayında 141 milyon dolar toplamasının ardından 2020'de %97 net gelir artışı bekleyen Eargo'ydu .

Tüm bunlar göz önüne alındığında, işitme cihazı satışlarındaki pandemi kaynaklı toplam %18'lik birim düşüş (ticari pazar için %-14), aslında ABD işitme sağlığı uygulamaları için oldukça şaşırtıcı bir esneklik gösterdi. Gelişmiş enfeksiyon kontrolü , teleodyoloji ve uzaktan değerlendirmeler/bağlantılar ve en iyi uygulamalara bağlılığın tümüne şimdi ve gelecekte işitme bakımı uygulamalarına önem vermeleri ve parlamaları için zaman verildi. 2020 aynı zamanda P&L'nizi ve nakit akışınızı akıllı bir gözle dikkatli uygulama yönetimi için de bir yıldı .

Belki de 2020'den öğrenilen en büyük ders , sektörümüzde veya başka bir yerde hiçbir şeyi hafife almamaktır . Bununla birlikte, pandemi yanıtında bir çöküş olmamasına rağmen, piyasa analistleri işitme endüstrisinin muhtemelen ilk çeyrekten başlayarak olağanüstü bir büyümeye hazır olduğunu iddia ediyor.  

Kaynak: hearingreview.com