İşitme kaybı olan hayvan karakterli yeni çocuk kitapları

İşitme kaybı olan hayvan karakterli yeni çocuk kitapları

Tanya Saunders, hayvan karakterlerin koklear implanta sahip olduğu bir dizi kitap yazmıştır. Kitaplar aynı zamanda duygularla da ilgilenir. İki kitap Sihirli Kulakları olan Ling Ling Bird hakkında. Kitapta onun Sihirli Kulaklar Ling Ling Kuş duyuyor kitap çevrelerindeki hayvan sürü ve çevresel sesler geçer. Sadece koklear implant veya işitme cihazı ile işiten çok küçük çocuklar içindir.

Ling Ling Bird Seen and Heard  , biraz daha büyük çocuklar içindir. Kuş, bir bülbüle sağır olduklarını ve koklear implantları olana kadar konuşmayı öğrenemeyeceklerini açıklar. Magic Ears olmadan duyamayacaklarını tartışıyor. Konuşma terapisinden, Ling 6 seslerinden vs. bahseder. Ling Ling'i severim.

Friends Together , bir grup genç ayı hakkında. Birinde koklear implant var, birinde gözlük var. Duygular hakkında çok fazla tartışma var. Bir ayı üzgün çünkü oynayacak kimseleri yok. İnsanların sizinle oynamasını nasıl sağlayacağınız hakkında bir tartışma var. Kitap aynı zamanda yaygın kelimeler için alternatif kelimeler de sunuyor - mutlu, memnun, neşeli, heyecanlı, vb.