Yeni Tinnitus Programı Neosensory Duo'yu ABD'li Odyologlara Dağıtmak için Oaktree Ürünleri ile Neosensory Ortakları

Yeni Tinnitus Programı Neosensory Duo'yu ABD'li Odyologlara Dağıtmak için Oaktree Ürünleri ile Neosensory Ortakları

Palo Alto, Kaliforniya'da - Neosensory Stanford nörobilimadamı Dr David Eagleman ve neuroengineer Scott Novich tarafından kurulan bir Kaliforniya merkezli başlangıç, yeni kulak çınlaması programına getirmek için Oaktree Ürünler, odyoloji malzeme önde gelen çok hatlı dağıtıcı, ile işbirliği yaptı Neosensory Duo , ülke genelinde binlerce işitme uzmanına.

Neosensory , 2015'ten beri yenilikçi işitme ve duyu büyütme çözümleri geliştiriyor ve yakın zamanda Fast Company 2021 Dünya Değişen Fikirler Ödülleri tarafından tanındı.

 

Tinnitus'u Bimodal Stimülasyon ile Ele Almak

 

Neosensory'nin programı, kullanıcının kulakları tarafından alınan bir dizi tonla senkronize olarak cilt üzerinde belirli titreşim desenleri oluşturan patentli bilekliğini kullanır.

neosensoriyel ikili kulak çınlaması

Bimodal stimülasyon olarak bilinen bu tescilli, non-invaziv yöntem, nöroplastisiteden yararlanır ve kullanıcıların %87'sinden fazlasında kulak çınlaması semptomlarını azalttığı gösterilmiştir.

Tinnitus hastalarında bimodal stimülasyonun etkinliği daha önce Michigan Üniversitesi ve Dublin Trinity College'da ayrı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda gösterilmişti. 

AuD'den Kevin Liebe, "Odyologlar, Neosensory Duo'yu bir kulak çınlaması yönetim programı veya paketinin bir parçası olarak dahil ederek hastalarına yardımcı olmak ve uygulamalarını genişletmek için eşsiz bir fırsata sahipler" dedi. "Geleneksel kulak çınlaması cihazlarından çok daha uygun fiyatlı olması, onu hem hastalar hem de klinisyenler için çekici bir seçenek haline getiriyor."                                                                                                               

kullanılabilirlik

 

Neosensory Duo artık odyologların Oaktree'nin web sitesinde sipariş vermeleri için mevcut: www.oaktreeproducts.com .

En Neosensory ve ürünlerinin, iletişim Neosensory hakkında daha fazla bilgi için audiology@neosensory.com veya ziyaret https://neosensory.com.Yeni Duyusal Hakkında

2015 yılında sinirbilimci David Eagleman ve Scott Novich tarafından kurulan Neosensory, yeni duyular yaratmak için istilacı olmayan beyin-makine arayüzleri inşa ediyor. Dr. Eagleman, geniş çapta beğenilen bir TED Konuşmasında şirketin ilk duyusal ikame cihazı olan VEST'i gösterdi. Cihazın ikinci, daha kompakt versiyonu olan Buzz adlı bir bileklik 2020'de kullanıma sunuldu. O zamandan beri Neosensory, büyüyen bir kullanıcı, geliştirici ve nöroteknoloji meraklısı topluluğu oluşturdu. Şirketin Mart 2021'de başlatılan kulak çınlaması programı Neosensory Duo, bimodal stimülasyon üzerine yeni bilimsel araştırmalara dayanmaktadır. Neosensory'nin teknolojisi ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için neosensory.com adresini ziyaret edin.

 

Oaktree Ürünleri Hakkında

Oaktree Products, Inc., en üst düzeyde müşteri hizmeti sağlama taahhüdüyle odyologlar ve diğer işitme sağlığı uzmanları için bir kaynak olarak hizmet vermektedir. İşitme sağlığı bakım ürünlerinin çok hatlı bir distribütörü olarak şirket, klinik ortamda kullanıma veya hastalara yeniden satılmaya yönelik 4200'den fazla farklı ürün sunmaktadır. Ayrıca, Oaktree Products işitme endüstrisi ve işitme sağlığı uzmanları için bir kaynaktır ve işitme yardımı teknolojisi, kulak kiri yönetimi ve enfeksiyon kontrolü dahil olmak üzere çeşitli klinik uygulama alanlarında bilgi, ürün çözümleri ve teknik eğitim/eğitim sunar. Oaktreeproducts.com'da  daha fazla bilgi edinin 

 

Kaynak: hearinghealthmatters.org